חודש שישי.

תפילת שחרית.

תהלים מְנֻקָּד עִם טָעָמֵי מִקְרָא–חלוקה לתפילה לפי הימים בחודש.

תפילת נשמת כל חי- נוסח מיכל.

תהלים- שלושת מזמורי מה תשתוחחי נפשי.

תהלים- מזמורי הַ֥לְלוּיָ֨הּ.

תפילת שלמה.

מזמורי– שִׁ֗יר הַֽמַּ֫עֲל֥וֹת.

תורה מועדים- מעודכן- שנת שבעים ושתים לקוממיות.

ללימודים:

אומרים ראש חודש טוב ביום האחרון של החודש וביום הראשון שבא לאחריו או ביום הראשון  והשני של החודש, כי לא יודעים בבטחה את המועד על פי הירח מהארץ. אני טוענת שזה בגלל שהמדידה של גודל הירח נעשית בערב ולא בעת עלות השחר כשמתחיל יום חדש. זאת הסיבה שבמועד הראשון של חודש שביעי קבעו יומיים שבתון ולא יום אחד ככתוב בתורה אודות המועד הראשון של חודש שביעי שאני טוענת שלא נכון הדבר להחיל מועד זה כראש השנה. בתורה כתוב שחודש האביב הוא הראשון והוא ראש החודשים.

גם המוסלמים חשבו בעניין חוסר היכולת לדעת בבטחה את היום בחודש לכן מועד חג הרמאדן נקבע מעט לפני החג, כדי להיות בטוחים שהם מחילים את החג במועד הנכון על פי הירח.

וַֽיְהִי־עֶ֥רֶב וַֽיְהִי־בֹ֖קֶר י֥וֹם אֶחָֽד׃

.

אני אומרת שאפשר לברך כל החודש שיהיה חודש טוב, ולהתפלל שהחודש שהחל בראש חודש טוב, יגמר בסוף חודש בטוב.

.

המועדים באתר הם מועדים על פי הכתוב בתורתנו הקדושה ועל פי דרך המספרית הנהוגה בתורתנו הקדושה.

המועד העברי שטוענים שהוא עברי הנהוג בישראל הוא למעשה מועד בבלי. החודש הראשון הנהוג בלוח מועדי בבל הוא תשרי כשאצלנו הוא החודש השביעי והחודש הראשון על פי תורתנו הקדושה הוא חודש האביב. החודש של חג הפסח.

ניתן ללמוד מספר עזרא שגם בגלות שהיה נהוג שם מועדי בבל, היהודים חיו על פי שני מועדים מועדי המקום ומועדים יהודים:

בְּיוֹם עֶשְׂרִים וְאַרְבָּעָה לְעַשְׁתֵּי-עָשָׂר חֹדֶשׁ, הוּא-חֹדֶשׁ שְׁבָט, בִּשְׁנַת שְׁתַּיִם, לְדָרְיָוֶשׁ–הָיָה דְבַר-יְהוָה, אֶל-זְכַרְיָה בֶּן-בֶּרֶכְיָהוּ, בֶּן-עִדּוֹא הַנָּבִיא, לֵאמֹר. זכריה.

.